0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Аналітичний центр

Всесвітнє подорожчання енергетичних ресурсів триває. Україна − не виняток із цієї тенденції.

До того ж, маємо серйозну проблему з часто дуже збитковим застарілим обладнанням, що через свою неекономічність призводить до зайвих витрат. Ця проблема є, на жаль, типовою для всіх суб’єктів господарської діяльності.

Яке паливо найкраще використовувати для автономного опалення

Важливою складовою раціонального підходу до використання ресурсів є вартість якісного обладнання, яка не може бути низькою.

Іншим суттєвим фактором є необхідність розуміння, який саме тип палива (газ, електрика, пелети, вугілля тощо) доречно використовувати в кожному типі господарства (приватний будинок, квартира, заміський будинок, підприємство, магазин тощо). Обов’язково потрібно враховувати і регіон розташування об’єкту.

Так, наприклад, в Луганській чи Донецькій областях немає альтернативи твердопаливним котлам (по вартості енергоносіїв), що працюють на кам’яному вугіллі.

На СТО ж дуже вигідним варіантом є опалювальні прилади, що працюють на відпрацьованих мастилах.

Чи можна отримати дозвіл на індивідуальне опалення в квартирі

При бажанні використовувати альтернативні джерела теплової енергії, можна зіштовхнутися з проблемою отримання дозволу на встановлення індивідуальних газових систем опалення в квартирі. Процедура отримання дозволу регулюється Законом України від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII “Про житлово-комунальні послуги”.

Крім того, з 17 вересня 2019 року набув чинності новий Наказ Мінрегіону від 26.07.2019 №169 “Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води”.

У Наказі зазначено, що власники окремих квартир та нежитлових приміщень, можуть відключатися від централізованої системи за умови, що на момент набрання чинності Закону України “Про ЖКГ” не менше половини квартир та приміщень цього будинку вже були відключеними.

Перелік документів для отримання дозволу на індивідуальне опалення

Рішення про видачу дозволу на індивідуальне опалення видає орган місцевого самоврядування. Для його отримання потрібно подати такий пакет документів:

  • Заява у довільній формі з вказаною причиною відключення.
  • Інформація про намір влаштувати в будівлі систему автономного чи індивідуального опалення та постачання ГВП.
  • Протокол зборів членів ОСББ (якщо відключається весь будинок). Обов'язково зазначається уповноважена особа, яка буде представляти інтереси мешканців будинку.

Альтернатива газовим індивідуальним системам у окремих квартирах

У разі відсутності можливості отримання дозволу на встановлення індивідуального опалення в квартирі, тут можуть прийти на допомогу електричні підлоги або водяні підлоги з малопотужними електричними котлами.

Опалення таким способом може бути значно економнішим за комунальну систему опалення.

Отже,зважаючи на всю цю інформацію, пропонуємо Вам звернутись до нас або до інших кваліфікованих спеціалістів у цій галузі за консультацією щодо заощадження Ваших коштів завдяки правильному та дбайливому використанню енергоресурсів, що у свою чергу, допоможе зберегти запаси планети в цілому.

До того ж, пам’ятайте, що дуже часто буває так, що те обладнання, яке здається дуже дорогим під час його придбання, виявляється в процесі експлуатації значно економнішим та вигіднішим за свої дешеві аналоги.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon