ПН ВТ СР ЧТ ПТ
СБ НД
ПН
11
ВТ
12
СР
13
ЧТ
14
ПТ
15
СБ
16
НД
17
 
  ПН
18
ВТ
19
СР
20
ЧТ
21
ПТ
22
СБ
23
НД
24
 
  ПН
25
ВТ
26
СР
27
ЧТ
28
ПТ
29
СБ
30
НД
31
 
  ПН
01
ВТ
02
СР
03
ЧТ
04
ПТ
05
СБ
06
НД
07
 
  ПН
08
ВТ
09
СР
10
ЧТ
11
ПТ
12
СБ
13
НД
14
0
Товарів: (0) 0,00 ГРН

Китайські труби

Філософський закон про перехід якості в кількість і навпаки був сформульований багато століть тому. Однак сьогодні ми маємо можливість спостерігати дію цього закону в таких масштабах, про які раніше ніхто не міг і подумати. Мова йде про потік продукції з КНР, зокрема - про пластикові і металопластикові труби. Кількість імпортованої продукції з Китаю неймовірно велике. На українському ринку кількість теплотехнічної продукції за останні кілька років зросла в рази. Але причиною цьому в більшій мірі є не зростання якості продукції, а падаюча купівельна спроможність основної маси громадян України. Як багато хто встиг переконатися на власному досвіді, поняття «якість» і продукція з КНР в більшості випадках несумісна. І якщо, з деякими групами товарів ще можна миритися, то в сфері теплотехніки, крім мідних труб і фітингів мало є такого, на що варто звернути увагу. І вся проблема ще й у тому, що як тільки ти хочеш замовити дійсно якісний продукт в Китаї, на тих заводах, які можуть його випускати, то ціна відразу ж виявляється в рази вище рядовий і різниця в ціні в порівнянні з товарами ЄС стає не стільки істотною. До того ж якщо врахувати дорожчу доставку з Китаю, то імпортувати стає зовсім нічого. 
 
На прикладі однієї з галузей пропонуємо Вам розглянути, як працює китайський товар, у чому «сила» і «секрет успіху», якщо це так можна взагалі назвати. Для прикладу візьмемо трубну галузь, з якою працюємо вже більше 15 років. 
 
Як правило, китайські виробники заходять на український ринок шляхом підробки якісних виробників ЄС. В області виробництва труб це вже переживали такі італійські гіганти галузі, як Giacomini, Tiemme, COES і багато інших. Ціна природно стає загранично низькою, продукція вмить поширюється по всіх ринках і фальсифікат починає продаватися краще оригіналу. 
 
Держава ніяких реальних дій щодо відстеження і контролю не здійснює, незважаючи на скарги з боку виробників, як наслідок через деякий час неякісні підробки швидко дають про себе знати, і, як наслідок про поняття бренд по відношенню до цього виробника можна забути. Репутація зіпсована на завжди і в магазинах з'являється багато знаючих з фразами, це ми вже пробували. Крім того страждає не тільки окремий виробник металопластикових труб, а й компрометується саме використання металопластикових труб. При всьому тому, що якісна труба з металопластику має величезний список переваг. 
 
Що також примітно через деякий час на тому ж заводі починають виробляти вже нову підробку іншого розкрученого бренду, тому як старий не йде. 
 
Тепер розглянемо, що відбувається з неякісними трубами в експлуатації. Варто відразу ж зазначити, що кінцевий споживач, отримавши низькоякісні пластикові труби, ризикує зіткнутися з цілим переліком проблем. А трапитися це може з дуже великою ймовірністю: 
 
- Вказаний тиск і температурний режим, на який розрахована труба від невідомого виробника, не відповідають показникам тестів в лабораторії. При тому величина обману непередбачувана. З проведеного тесту є факт, коли труби, які розраховані на 10 бар тиску, не витримують 4 при тестуванні; 
 
- Труби виготовляються "внахлест", а не "встик", що збільшує ймовірність тріщин в рази. Факти, коли люди приносили показати підробку труби С.О.ES і зразки труб, які лопнули, ми маємо; 
 
- В китайських трубах дуже мало пластифікатора, як наслідок труба сильно йде на злам, не повертається первинний стан при пробному ручному вигині, залишаються пережаті заломи і багато іншого. Крім того, якщо мова йде про трубу поліетиленової, то укласти таку підробку на теплу підлогу кроком в 10 і навіть 15 см частіше не можливо зовсім або попросту складно; 
 
- У більшості металопластикових труб використовується шар алюмінію, і китайські труби тут не виняток, але алюмінієвий бар'єр в них надмірно малий і часто слів не рівний і не рівномірний; 
 
- Коефіцієнт лінійного розширення у «китайців» значно вище; 
 
- Цілком невинна проблема - можливий стійкий токсичний запах невідомих хімікатів і з'єднань, особливо якщо температурний режим вище середнього. Хоча ця проблема не повсюдна; 
 
Це ще не весь перелік причин і проблем, які можуть бути, але основні з них. А здавалося б, що тут такого особливого в трубі ...
 
Чому так відбувається? Якісна продукція не береться з нізвідки. Для її виробництва необхідні якісна сировина, відпрацьована технологія виробництва, високоточне обладнання. Природно, що таке сировину і технології коштують грошей, а значить, і якісна продукція коштуватиме певну суму, сформовану виключно ринковими механізмами. Тепер питання: чим китайські споживачі намагаються завойовувати ринок? Звичайно мінімальною ціною, це відомий факт. А значить, виходячи з вищесказаного, якості в цій схемі місця немає, коло замикається. 
 
На ринках частим козирем є такий момент, у нас китайські по 3,5 грн / м, «Італія» по 5грн, а «хороша Італія» по 6. Так ось ніяка і «Італія» по 5грн і по 6 грн / м при сьогоднішньому курсі в 16,5грн / 1евро коштувати просто не може, бо закупівельна ціна в Італії вище. Друге, в ЄС є стандарти якості, яких дуже сильно дотримуються і контролюючих органів бояться. Відповідно стандарти якості багатьох європейських виробників ідентичні, хоча для фахівців звичайно різниця є. І в лабораторіях цю невелику різницю можна класифікувати в конкретні таблиці з оцінками. 
 
Все це розуміють і постачальники китайських пластикових труб. Але плани по продажам їм потрібно виконувати, з'являються різні схеми «проштовхування» продукції на ринки. Про них ми напишемо в майбутніх статтях про те, як продавати і що продається краще. 
 
Що стосується мідних труб, то тут ситуація з китайськими виробниками діаметрально відрізняється в кращу сторону. Про китайські мідні труби ми будемо згадувати в окремій статті «Чому все ж варто використовувати мідні труби або матеріали, випробувані часом». 
 
Постараємося дати пару слушних порад, якщо Ви не фахівець, але Вам якось потрібно купити якісний продукт. 
 
- Судити потрібно неупереджено до шильдикам і не піддаючись на провокації у вигляді «суперціни». 
 
- Купуючи пластикові труби, запитуйте у продавця сертифікати якості з печатками, і що більш важливо саму покупку здійснюйте тільки у продавців, що володіють статусом офіційного представника або дилера, що також має бути підтверджено документально. 
 
- Перед покупкою відріжте метр труби і спробуйте її погнути і повернути до попереднього стану. Не факт, що Ви відразу все зрозумієте, але спробувавши зробити те саме з декількома трубами, якесь розуміння і уявлення у Вас складеться. 
 
- Зверніться до декількох джерел з метою консультації. 
 
Бажаємо успішних покупок і довгої експлуатації. Слідкуйте за новинами, статтями та корисними аналітиками на нашому сайті
 
27.07.2014 
 
Дмитро Роговський 
 
Володимир Шаталов

scroll to top icon