0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Вплив інфрачервоної підлоги на людину

Вплив інфрачервоної підлоги на людину

Вплив ІК-променів на людину

В тій чи іншій мірі всі ці види теплопередачі притаманні всім лазнях, сауні, інфрачервоним кабінам і російській печі, тому розглянемо найбільш виражені в кожному випадку. Біофізичний аналіз впливу тепла на організм людини в різних національних лазнях, сауні, інфрачервоних кабінах і в російській печі показує, що прогрів внутрішніх органів організму відбувається за допомогою таких видів теплопередачі: 

- за рахунок струму крові від тонких підшкірних капілярів до внутрішніх органів (аналог конвекції); 
- за рахунок теплопровідності шкірних покривів і підшкірних тканин; 
- за допомогою променистого теплообміну, тобто безпосереднього поглинання внутрішніми тканинами проникаючого інфрачервоного випромінювання.

Прогрів внутрішніх органів за рахунок струму крові від підшкірних капілярів і теплопровідності тканин характерний для фінської сауни, турецької парної і російської лазні, тобто там, де відбувається безпосередній контакт шкірних покривів з гарячим повітрям або вологою парою. Оскільки високотемпературні ІЧ-випромінювачі значно вище 300°C, то максимум інтенсивності в суцільному спектрі випромінювання лежить в діапазоні довжин хвиль коротше 6,5 мкм. За фізіологічною дією на організм людини таке теплове ІЧ-випромінювання характеризується тим, що основна потужність поглинається поверхневими шарами шкіри і підшкірними тканинами і тому відноситься по класифікації до "жорсткого". Таким чином, в інфрачервоних кабінах прогрів внутрішніх органів аналогічний прогріву в сауні. Крім того, відомо, що білок в живих клітинах згортається при температурі 42°C, при цьому клітина гине. Тому "жорстке" ІЧ-випромінювання, поглинаючись в шкірних покривах, надає на них несприятливий вплив. У природі з таким випромінюванням людина стикається в основному біля багаття, а сонячне випромінювання такого спектрального складу практично не досягає поверхні Землі через поглинання парами води, що містяться в атмосфері. Відомо, що особи якi, часто просиджують біля багаття, передчасно старіють і "в'януть".

Зовсім інше тепло виходить від теплої цегляної стіни російської печі, що має температуру близько 50°C. Характер теплового випромінювання зовсім інший, і людина відчуває глибоко проникаюче тепло, навіть через одяг. Для низькотемпературного ІЧ-випромінювання (в теплих підлогах Obogreff) одяг і шкірні покриви напівпрозорі, воно глибоко проникає в організм і поглинається внутрішніми органами і тканинами. У сонячному спектрі, що досягає поверхні землі, є широке вікно прозорості від 8 до 13 мкм. Нагріта сонцем поверхня землі або теплий пісок на пляжі також випромінюють такі промені. Організм людини адаптований до них протягом всього процесу біологічної еволюції і ці промені необхідні йому для нормальної життєдіяльності організму так само, як їжа, повітря і вода. Тому здавна помічено оздоровлюючий ефект південних пляжів, теплого мармуру в римських термах, цегельної лежанки російської печі.

Відомо, що максимум інтенсивності в суцільному спектрі випромінювання і поглинання тіла людини (~ 37°C) припадає на довжину хвилі, що дорівнює 9,3-9,5 мкм, причому саме на цій довжині хвилі має місце найбільша глибина проникнення ІЧ-випромінювання в тіло людини . В живих організмах утворюються біологічні кристали, побудовані з біологічних макромолекул - білків, нуклеїнових кислот або вірусних частинок. Складні хімічні окислювально-відновні реакції, реакції розщеплення і синтезу, процеси утворення, росту і розчинення біокрісталлов та інші біохімічні процеси, що відбуваються в тканинах і живих клітинах здорового організму, обумовлені оптимальною температурою тіла, окремих органів і тканин організму. При проходженні м'якого інфрачервоного випромінювання через тканини, якщо ці частоти відповідають частоті теплових процесів, що протікають в тканинах організму, відбувається його резонансне поглинання на частотах, що збігаються з деякими власними коливальними і обертальними частотами молекул або з частотами коливань кристалічної решітки біокрісталлов. Таке м'яке ІЧ-випромінювання є біорезонансним для тканин живого організму і має суттєвий вплив на біохімічні процеси.

Важливим є рівномірність прогріву тіла з усіх боків. Це обумовлено адаптаційними особливостями організму в умовах різниці температур різних ділянок тіла. Нерівномірний прогрів різних ділянок тіла створює несприятливий ефект "протягу". Оскільки питома потужність випромінювання (не одиницю площі випромінювача) м'якого (низькотемпературного) ІЧ-випромінювання значно нижче, ніж у високотемпературного, то для забезпечення достатньої щільності променевого потоку (освітленості або опромінення тіла) потрібна велика площа поверхні випромінювання. Прикладом такого прогрівання організму людини є російська піч, теплі склепіння якої оточують тіло з усіх боків.

Лікувальний ефект від застосування теплих цілющих грязей, глин і теплого піску також в основному пов'язаний з біорезонансним впливом тепла безпосередньо на внутрішні органи і тканини. Локальний нагрів внутрішніх тканин на долі і одиниці градусів, як правило, сприяє життєдіяльності біологічних об'єктів, підвищуючи інтенсивність процесу обміну речовин.

У холодну пору року організм людини недостатньо отримує від навколишніх предметів променистої енергії біорезонансного діапазону. Особливо це помітно, коли стіни приміщень вже охололи, а центральне опалення ще не включено. Саме в ці періоди частіше спостерігаються ГРВІ, епідемії грипу та інші вірусні захворювання. Цілком ймовірно це пов'язано з тим, що при недоліку ендогенного тепла, пов'язаному з малорухливим способом життя, і недоліку біорезонансного тепла, що виходить від навколишніх предметів, знижується метаболізм клітин, в організмі людини активніше йдуть процеси утворення і зростання біокрісталлов, у тому числі розмноження вірусних біокрісталлов, накопичуються шлакові відкладення, кристалізуються камені в нирках, печінці, жовчних протоках, відкладаються солі в суглобах і хребті. Резонансне поглинання тепла глибоко розташованими тканинами організму підвищує рухливість молекул в біокрісталлах, збільшує проникність клітинних мембран, активізує процеси обміну речовин, руйнує біокрісталли хвороботворних вірусів і сприяє розчиненню каменів, солей важких металів, холестеринових бляшок і інших відкладень. Тому для підтримки здоров'я дуже важливим є регулярне використання корисних властивостей біорезонансного екзогенного тепла.

З вищесказаного випливає, що найбільш сприятливою тепловою дією, що дозволяє досягти прогрів організму, є опромінення організму ІЧ-випромінюванням у біорезонансної діапазоні довжин хвиль 8-10 мкм, що відповідає температурі випромінювальних теплих підлог Obogreff від 30 до 55°C. Однак для забезпечення ефективного прогріву важливим є те, що випромінювання генерується підігріванням поверхні стін, підлоги і стелі.

Такий спосіб внутрішнього біорезонансного прогріву дозволяє вибірково впливати теплом на органи і тканини. Оскільки всередині організму відсутні теплові рецептори, людина не відчуває всередині тіла екзогенного тепла, але таке тепло ефективно прогріває організм і дозволяє робити істотний вплив на події в тканинах біохімічні процеси.

Оптимальним для життєдіяльності організму вважається температура навколишнього середовища біля +22°C. При цьому має значення не тільки індивідуальний стан організму, але і що являє собою навколишнє середовище. Так, якщо тіло людини оточує в основному повітря при температурі +30°C, наприклад, людина перебуває в тіні під деревом, то йому буде комфортно. А якщо людина перебуває в приміщенні з бетонними стінами і підлогою, прогрітими до +30°C, та ще при підвищеній вологості повітря, при якій зменшується випаровування поту та охолодження тіла, то він може перегрітися. Тобто, в останньому випадку значно порушується тепловий баланс тіла людини, і організм розігрівається як від внутрішнього ендогенного тепла, так і за рахунок поглинання теплового випромінювання, що виходить від теплих поверхонь, незважаючи на те, що температура їх нижче температури тіла людини.

Закон випромінювання Планка описує розподіл енергії в спектрі рівноважного випромінювання при певній температурі для абсолютно чорного тіла. Нагріті тверді і рідкі тіла випромінюють безперервний спектр. Теплове випромінювання реальних тіл менше, ніж випромінювання абсолютно чорного тіла тієї ж температури, і може носити селективний характер. Зі збільшенням температури максимум функції інтенсивності випромінювання зміщується в бік малих довжин хвиль. Смугасті ІЧ-спектри спостерігаються в спектрах випускання збуджених молекул в газах. Розподіл енергії випромінювання людського тіла в ІК-області близько до розподілу енергії чорного випромінювання з максимумом при довжині хвилі ~ 9,5 мкм. Розподілу енергії теплового випромінювання підлог, що підігріваються з інтегральним максимумом в діапазоні довжин хвиль 8-10 мкм відповідає температура випромінюючих поверхонь в діапазоні від ~ +30 до +55°C ~.

Слід зазначити, що прогрівання всього організму в цілому по запропонованому способу краще прогріву через шкірні покриви з наступних причин. Безпосереднє поглинання тепла внутрішніми тканинами вимагає менших витрат енергії для досягнення подібного результату приблизно в два рази в порівнянні з сауною. Крім того, не потрібна інтенсивна вентиляція, тому що в повітрі відсутні недоокислені продукти розпаду органічних сполук, що містяться в повітрі. Комфортна температура не викликає навантаження на серцево-судинну систему.
Практичне застосування теплих підлог Obogreff зводиться до реалізації обігріву, стін, підлоги і стелі, регулювання та термостатування температури нагріву цих поверхонь.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon