Категорії:
Виробники:
Тип різьби
Тип фітинга
Матеріал
Країна-виробник

Фітинги

Уточнити пошуковий запит

Відображати:

Міцність будь-якої системи визначається міцністю найслабшої ланки. Якщо в якості системи розглядати трубопроводи, то найбільш вірогідною ділянкою втрати герметичності буде місце з’єднання  труби або місце, де трубопровід змінює свій напрямок. Саме тому, розробники елементів трубопроводів приділяють особливу увагу розробці фітингів - тим елементам, які дозволяють стикувати ділянки труб між собою. У цьому огляді будуть показані ті рішення з’єднання труб, які на сьогоднішній день використовуються найчастіше.

 

Якщо класифікувати методи з'єднання труб з точки зору технології виконання цих робіт, то можна виділити два основних методи: механічний і термічний.

 

Механічний метод - це всілякі різьбові, обтискні або пресові з'єднання. На практиці це різноманіття фітингів самих різних розмірів і конструкцій. Важливою особливістю таких фітингів є можливість з'єднання не тільки однорідних труб, але і різнорідних за матеріалом (метал-пластик). Різноманіття механічних фітингів дозволяє легко стикувати і труби з різними діаметрами. Іноді такі фітинги можуть володіти розширеною функціональністю, наприклад, поєднувати в собі власне фітинг і кріплення, за допомогою якого з'єднання монтується до стіни.

 

Термічний метод - коли має місце локальне розплавлення країв двох з'єднувальних елементів і їх подальше поєднання, результатом чого стає монолітний стик. На практиці це пайка, зварювання. Термічні методи з'єднання застосовують як для металевих труб, так і для пластикових. У результаті виходить стикове з'єднання, за своїми характеристиками мало відмінне від основного трубопроводу.

 

Багатьох цікавить питання: яке з'єднання краще? Це питання некоректне, тому що для кожного випадку розглядаються свої особливості. Якщо виходити з критерію міцності з'єднання, то сучасні «механічні» фітинги з багаторазовим запасом витримують всі ті навантаження, для яких вони призначені. При цьому установка механічних фітингів не вимагає спеціальної апаратури і навичок (на кшталт автоматичного преса або паяльників для труб), їх можна в будь-який момент демонтувати і в більшості випадків перепідключити. Іноді термічно-вогневі роботи на об'єкті вести важко, в цьому випадку механічний фітинг ставати одним з можливих рішень. Якщо розглядати цю тему ще глибше, може з'явитися питання про перспективну надійності. Адже відомо, що чим менше складових елементів у системі, тим вона надійніше. З цих позицій опресовочний спосіб з'єднання виглядає перспективніше з урахуванням експлуатації на 20-30-50 років: не вийдуть з ладу всілякі прокладки, ущільнення і т.д., які є в механічних варіантах. Але на практиці, системи побутових трубопроводів, не обслуговуються по 30-50 років, зустрічаються не так часто. А це означає, що надійність обох варіантів можна охарактеризувати як «висока».

 

Якщо розглянути найбільш поширені механічні з'єднання, то конструктивно вони є наступними:

 

  • з'єднання типу SP Vestol. Складається з трьох елементів - різьбової підстави, накидної гайки і фіксуючого кільцевого елемента. Різьбова основа і накидна гайка являють собою пару. Процес монтажу йде в такій послідовності: на трубу одягається накидна гайка, потім на частину труби, що з’єднується із зовнішнього боку одягається фіксуючий кільцевий елемент. Після цього трубу одягають внутрішнім діаметром на виступаючу частину різьбової підстави, а накидною гайкою утискають з'єднання, що утворилось.
  • з'єднання «цанга з кільцем». Складові елементи: накидна гайка, штуцер, цанга і кільце. Цанга зазвичай виконана з латуні, рідше з полімеру. Кільце гумове. При збірці і затягуванні всієї системи, гумове кільце деформується, обтискаючи трубу. При цьому від поздовжнього переміщення труба практично не зафіксована (може рухатися).
  • пресовий фітинг. Найбільш надійне рішення. Мінімум компонентів: сам штуцер і трубка для опресування. Пластикова труба одягається на штуцер, після чого зверху відбувається опресовування трубкою з металу. При цьому пластик деформується між зовнішнім і внутрішнім металевим шаром, забезпечуючи герметичність з'єднання.

 

Для визначення того, який фітинг доцільніше застосовувати саме у Вашому проекті, найкраще провести консультації з фахівцем. Ви отримаєте вичерпну відповідь, яка враховуватиме особливості Вашого трубопроводу і умови його майбутньої експлуатації.