0
Товарів: (0)0,00 ГРН

ККД конденсаційного котла – чи може насправді ККД сягати 107%?

ККД конденсаційного котла – чи може насправді ККД сягати 107%?

Подорожчання енергоносіїв, зокрема - природного газу, змушує задуматися кожного власника приватного домогосподарства або комерційного приміщення про економію. Актуальними на ринку стають саме ті опалювальні котли, які поряд з прийнятною продуктивністю забезпечують максимальну економічність в частині витрати палива. Виробники, слідуючи сподіванням споживача, випускають відповідне обладнання, що відрізняється економічністю від моделей попередніх поколінь. Так на ринку з'явилися конденсаційні котли.

У чому технічна особливість такого обладнання, чи не є приставка «конденсаційний» просто маркетинговим ходом? Ні, не є. Конденсаційні котли дійсно мають іншу конструкцію. Різниця з традиційними котлами в можливості відбору тепла у відхідних газів, що видаляються продуктів горіння. У традиційних системах, димові гази, що містять достатню кількість нагрітої водяної пари, просто викидаються на вулицю. Викидається тепло, за яке платяться гроші. Причому якщо зменшити температуру відхідних газів в традиційних системах, погіршиться тяга, а в морозні періоди утворюється полій в димоході. Конденсаційні котли мають додатковий теплообмінник, який дозволяє відбирати тепло від відхідних газів. Тепло відбирається від газів, що відходять за рахунок конденсації водяної пари, присутньої в продуктах горіння. А щоб забезпечити достатню тягу для видалення продуктів горіння при низькій температурі (і недостатній природній тязі), в конструкції котла передбачений витяжний вентилятор. Використання конденсаційного котла в порівнянні з котлами традиційними, дозволяє підняти ККД установки. Цей показник сягає 107% за умови правильно налагодженої системи і оптимальної температури теплоносія в контурі.

Таким чином, найголовнішою умовою роботи конденсаційного котла саме в режимі конденсації є мінімальна температура теплоносія, тоді процес конденсації проходить максимально ефективно. Конденсація вологи на теплообміннику починається при відносно невисокій температурі. Якщо температура в котлі перевищує температуру конденсації, то конденсаційний котел буде працювати як звичайний. З практики експлуатації конденсаційних котлів можна зробити висновок, що при температурі теплоносія в системі близько 50˚С, економія газу вже досить помітна.

Звичайно, можна опустити температуру теплоносія в системі ще нижче. Проте чи буде комфортна температура в приміщенні при цьому? Буде, якщо конденсаційний котел підключений не до  системи радіаторного опалення, а до системи «тепла підлога». Справа в тому, що прийнятна температура теплоносія в «теплій підлозі» - близько 45 ˚ С. При цьому температурний комфорт в приміщенні буде на тому ж рівні, що були б встановлені радіатори опалення, але з температурою 60˚С. З цього можна зробити висновок, що використання конденсаційних котлів в одній зв'язці з системою «тепла підлога» дає максимальний економічний ефект.

Що ще можна сказати з досвіду експлуатації котлів конденсаційного типу? Для досягнення кращих показників в економії палива, доцільно використовувати програматори. Чим більше опалювальна площа, тим швидше може окупитися система. За статистикою, установка конденсаційних котлів для фізичних осіб має період рентабельності інвестицій в 4 роки, для юридичних - 2 роки. Не варто слухати розповіді деяких «фахівців» про складність димоходу при установці таких котлів. По-перше, єдина вимога - димохід повинен бути герметичним. По-друге, через низьку температури відхідних газів, виконують його з кераміки і навіть пластика, що може виявитися дешевше за традиційний димохід.

Підсумувавши сказане, робимо висновок, що правильно встановлений і експлуатований котел конденсаційного типу - передове рішення в області теплотехніки, яке дозволяє економити значні кошти.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon