0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Котли

Котел – основний елемент будь-якої опалювальної системи, від роботи якого залежить левова частка її ефективності. Обладнання пройшло еволюцію від звичайної печі до сучасного агрегату з новітньою автоматикою, можливістю управління через Інтернет і поєднанням з геліосистемами.

Особливості сучасних котлів

Зважаючи на вичерпність природних копалин, у тому числі й газу, який здебільшого використовується як паливо в Україні, а також постійне зростання цін на енергоносії, виробники намагаються випускати продукти, які мають наступні характеристики:

  • Високий ККД. Цей показник нині вважається важливішим за всі інші. Відтоді, як на ринку з'явились конденсаційні котли з ККД у 108 %, підхід до цього питання суттєво змінився. Про конденсаційні котли зі збільшеним ККД можна прочитати тут.
  • Екологічність. Сучасні екологічні вимоги у багатьох країнах змушують підприємства та домогосподарства дбати про зменшення кількості шкідливих викидів у атмосферу, а виробників, відповідно, виробляти все більше і більше екологічні агрегати.
  • Зручність в управлінні. Розвиток нанотехнологій дав неабиякий поштовх виробництву побутової та опалювальної техніки. Автоматичні системи керування всіма процесами котла вже стали буденною справою і доступними більшості покупців. Ще 10-15 років тому такі опції коштували шалених грошей.
  • Котли на альтернативних видах енергоносіїв. Опалювальні пристрої, що працюють на альтернативних видах енергії, стають все більш продуктивними та, водночас, більш доступними широкому колу покупців.

Які котли кращі: українського чи зарубіжного виробництва?

В Україні бум на встановлення індивідуальних систем опалення розпочався ще у середині 90-х років та спричинив небувалий попит на побутові котли й інші елементи, необхідні для монтажу таких систем. Ринок миттєво відреагував, тому одразу ж зросла й пропозиція теплотехнічних товарів.

Через фактичну відсутність високотехнологічних виробників котлів в Україні та значно вищий рівень розвитку центрально- та західноєвропейських брендів, наш ринок котлів у 90-ті роки став «неукраїнським».

Згодом ситуація у цій галузі трохи вирівнялася. Це сталося, перш за все, через девальвацію національної валюти та недоступність товарів іноземного виробництва, що підштовхнуло українських підприємців виводити на ринок власні продукти.

Найбільшого розвитку зазнало виробництво вітчизняних твердопаливних та електричних котлів.

Проте продаж котлів для опалення зарубіжного виробництва залишається високим. Ці котли мають такі, у порівняні з вітчизняними аналогами, переваги:

  • краща якість,
  • застосування передових технологій,
  • дотримання стандартів,
  • проходження всіх технологічних стадій,
  • сучасніший дизайн.

На що варто звернути увагу при виборі котла?

Природно, що у споживача виникають питання: який котел кращий, наскільки важлива та чи інша характеристика, чи складними є правила експлуатації котлів певного виду?

Перед тим, як купити котел, потрібно відповісти на такі питання:

  1. Який вид палива буде використовуватися?
  2. Чи є суттєва вигода від використання альтернативного палива?
  3. Яка опалювальна площа?
  4. Які функції покладаються на котел: опалення та нагрів води чи лише опалення?
  5. Де буде розміщуватися обладнання?
  6. Яка ціна для Вас буде прийнятною?

Аби знайти відповіді на всі ці питання, радимо прочитати тематичні статті у нашому блозі. Зокрема, детальну інформацію про вибір котла можна знайти тут.

Побутові газові котли

Найбільший сектор на ринку котлів за кількістю проданих одиниць – це газові побутові котли. Хоча варто відзначити, що багато хто встановлює в одному господарстві комбіновані агрегати, які працюють на декількох видах палива. Причин для цього є багато:

  • коливання цін на енергоносії,
  • проблеми зі струмом газу,
  • недоступність інших видів палива, наприклад, вугілля.

Детально про це нижче.

Класифікація котлів за функціональністю та призначенням

Газовий котел буває одно-, двоконтурний (часто їх також називають одно- та двофункційні котли).

Одноконтурний – це котел виключно для опалення.

Двоконтурний – це варіант, який одночасно нагріває приміщення та воду, при цьому вони бувають із вбудованими бойлерами або проточними.

Більшість електричних побутових котлів – однофункційні, а газових – двофункційні.

Залежно від місця розташування, бувають опалювальні настінні та підлогові економні котли. Сучасний настінний котел – це фактично міні-котельня з усіма необхідними супутніми приладами (циркуляційний насос, гідроакумулятор), а підлоговий потрібно ще доукомплектовувати.

Деякі електричні котли взагалі класифікуються як побутові прилади, отже не вимагають жодних дозволів на встановлення та експлуатацію.

Важливою складовою є потужність. Діапазон потужностей надзвичайно широкий: обладнання може видавати від декількох кВт до десятків мВт.

Щодо ефективності роботи, то фахівці радять звернути увагу на конденсаційний котел, який споживає палива на 16 % менше, ніж більшість традиційних газових. У магазині Теплокомфорт можна купити такі котли. Ознайомитися із пропозицією можна тут.

Окремо виділяють і такий вид опалювальних приладів як теплогенератори, що є розумним вирішенням обігріву та кондиціонування великих приміщень, де нерентабельно використовувати традиційні системи опалення. Завдяки вмонтованому потужному вентилятору, повітря прогрівається швидко, рівномірно, при цьому вартість такого опалення є невисокою, як і ціна самого обладнання.

Котли на альтернативних видах палива

Наразі в Україні все більшим попитом користуються агрегати, що працюють на альтернативних видах палива. Це може бути:

Що таке універсальний котел?

Багато клієнтів прагнуть купити універсальний (комбінований, мультипаливний) котел, що має змінні пальники і може працювати почергово на різних видах палива.

Представлені різноманітні комбінації, наприклад,

  • газ + тверде паливо (дрова, вугілля, тирса),

  • електрика + тверде паливо,

  • газ + дизпаливо + дрова.

Як формується ціна на опалювальний котел?

Що стосується ціни, то на її формування впливають багато факторів. Наприклад, український котел переважно дешевший, але котел виробництва ЄС часто якісніший та має кращий дизайн, зазвичай, це котли на одне, два покоління вперед.

Магазин Теплокомфорт пропонує котли різних видів від провідних світових виробників, пропонуємо Вам ознайомитись із переліком та купити той, що найбільше відповідає Вашим вимогам.

Ціна буде однією з найкращих в Україні.

На сайті є можливість подивитися детальні фото та відео котлів, оформити замовлення власноруч та отримати миттєво повний комплект документів на пошту.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon