0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Система «тепла підлога»

«Тепла підлога» – це один із способів обігріву приміщень. Зазвичай її встановлюють для отримання додаткового тепла – особливо якщо радіатори та інші елементи в основній системі опалення застарілі, або коли централізоване опалення ще відключене.

Проте варто розуміти, що її основною функцією є незначне нагрівання покриття підлоги – до 20-24 °С, для збільшення загального комфорту в приміщенні.

Переваги та недоліки «теплих підлог»

Усі елементи системи прокладаються в просторі підлоги, а отже не заважають і не займають місця в кімнаті. Нагріте повітря в приміщенні піднімається м'яко вгору, без різких перепадів температури.

Види «теплої підлоги» та як її вибрати

Існує кілька видів таких систем:

При виборі типу підігріву варто правильно визначити:

  • площу підлоги, яку потрібно обігрівати;
  • розташування системи – буде вона працювати окремо, чи в комплексі зі встановленою системою опалення;
  • на якому етапі проводитиметься його монтаж (незавершений капітальний ремонт, чи коли ремонт в приміщенні вже виконано).

Водяна тепла підлога

Цей тип підігріву найбільш поширений, оскільки теплоносієм для нього, як і для традиційного опалення, є вода. Завдяки цьому водяну систему можна монтувати як комплексне доповнення і до централізованого, і до автономного опалення.

Крім того водяна «тепла підлога» відрізняється від інших такими перевагами:

  • є більш вигідною, порівняно з іншими видами підігріву (тепло отримується від основної системи опалення);
  • може використовуватися з більшістю типів покриттів, і не шкодить меблям.

Недоліками водяного підігріву є габаритність, необхідність якісного прокладання великої кількості труб, з яких складається така система, а також їх достатньо складний і трудомісткий монтаж. Для її встановлення потрібно знімати стяжку та всю поверхню підлоги повністю, а основа підлоги попередньо має бути утеплена.

Інший момент – квартирі, де внутрішньопідлоговий простір недостатньо високий, встановлення теплоізоляції з трубами може бути неможливим. А для того, щоб змонтувати в квартирі водяну «теплу підлогу» при централізованому опаленні, потрібен спеціальний дозвіл.

Електрична тепла підлога

Таке обладнання найкраще підійде для комфортного обігріву ванних кімнат, лоджій, мансард, веранд, і навіть відкритих майданчиків. Це також ідеальний варіант для додаткового опалення кімнат в приватних та багатоквартирних будинках, коли потрібно швидко нагріти приміщення, але немає можливості провести капітальний ремонт після монтажу водяної «теплої підлоги».

Конструкція електричної системи підлогового підігріву існує в двох варіаціях:

  • кабельна (дротова) – представлена у вигляді електричного кабелю, який монтується в середину стяжки;
  • плівкова (інфрачервоний мат) – фактично це тонка плівка, яка просто розстилається під поверхневим шаром підлогового покриття, разом з теплоізоляційним шаром зі спіненого поліетилену з фольгованою поверхнею.

Основний елемент інфрачервоної плівки – карбонові смужки або соти. Вони випромінюють інфрачервоне тепло та прогрівають підлогу. Також мат оснащений доріжками для живлення (з обох боків), та еластичним покриттям, що захищає конструкцію від вологи та пошкоджень.

Монтаж системи «тепла підлога» – основні правила

  • Якщо для монтажу використовуються клейові основи (наприклад, при викладанні кафелю поверх кабельного підігріву) – це мають бути спеціальні суміші, які витримують високу температуру, та добре передають тепло;
  • нагрівальні елементи варто розподілити так, щоб перекрити «містки холоду»;
  • кількість регуляторів температури варто підібрати в залежності від розташування окремих зон обігріву, а потужність – залежно від площі покриття.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon