Виробники:
Країна-виробник
Об'єм

Бойлери електричні

Відображати:

Постійне гаряче водопостачання - один із стовпів комфорту в сучасному світі. Зрозуміло, що покласти це завдання на існуючу систему ЖКГ - наївність вищого порядку. Забезпечити безперебійну подачу води можна за допомогою водонагрівачів. Існує два типи цих пристроїв: проточні та ємнісні.

 

У проточних вода нагрівається проходячи через нагрівальні елементи, ці типи пристрої характеризуються високою питомою потужністю (до 5-6 кВт), певними складнощами в експлуатації.

 

Значно більше поширені водонагрівачі ємнісні - бойлери. Ці нагрівачі представляють собою термоізольовану ємність на 10-500 літрів (інколи більше), в яку вбудований ТЕН (нагрівальний елемент). Бак має терморегулятор, який автоматично включає ТЕН при недостатній температурі води в баку і вимикає його при досягненні бойлером потрібної температури. Вода з бойлера в кран потрапляє за допомогою витіснення її холодною водою з водопроводу (кран відкрили, з нього через бойлер пішла гаряча вода, а в бойлер потрапляє холодна для подальшого нагрівання).

 

ТЕНи бувають «мокрого» і «сухого» типу. Мокрі - це фактично кип'ятильник всередині бойлера (вони виглядають як мідна трубка, всередині якої стоїть нагрівальна спіраль). Сухі ТЕНи не мають безпосереднього контакту з водою, що нагрівається, їх нагрівач укладений в колбу (найчастіше керамічну, стеатітовий). Переваги сухих ТЕНів - відсутність електричного контакту між нагрівачем і баком бойлера, що позитивно впливає на його стійкість до корозії. Гарні стеатітові ТЕНи ще і з точки зору електричної безпеки (виключена можливість пробою на корпус). Ще однією важливою перевагою сухих ТЕНів є відносно низька температура їх поверхні, із за чого утворюється менше накипу, ніж в мокрих ТЕНах.

 

Розташовуватися бойлер може вертикально або горизонтально. На експлуатаційні властивості це мало впливає. Вибирають вертикальний або горизонтальний бойлер з міркувань зручності монтажу (наявності місця).

 

У зв'язку з тим, що працюючий бойлер постійно запитаний у водопровід, він відчуває внутрішній тиск. Тиск це досить велике, а в деякі періоди може бути занадто великим, від чого виникає ймовірність прориву бойлера. Особливо це актуально для міських багатоповерхівок. Уникнути неприємностей з поривом бойлера з цієї причини, можна встановивши редуктор - пристрій, який регулює тиск на вході в бойлер відповідно до заданої величини.

 

Ми вже згадували про накип, який може утворюватися на ТЕНах і виводити бойлер з ладу. Накип - не що інше, як осілі нерозчинні сполуки, присутні у воді. У водопровідній воді таких сполук багато, вода «жорстка». Як зробити так, щоб накип не осідав на ТЕНах, а з бойлера надходила «пом'якшеної» вода? На вхід, перед бойлером, потрібно поставити фільтр. Найкращим приладом nроти накипу є електромагнітний фільтр, оскільки він дозволяє очистити воду не обробляючи її додатковими хімічними реагентами, а собівартість очистки в перерахунку на продуктивність мінімальна.