0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Крани газові

Крани газові – вид запірно-регулюючої арматури, що дозволяє керувати напором або повністю перекривати подачу газу на газоспоживаюче обладнання. Аби уникнути аварійних ситуацій під час їх монтажу та експлуатації слід строго правил техніки безпеки.

Чим газові крани відрізняються від водяних

Основні конструктивні особливості кранів для газу:

  • подовжена різьба – на 1-2 витки довша, ніж у водяних;
  • посилений корпус, стійкість до високого тиску;
  • всі деталі, включаючи ущільнювач, виготовлені з високоміцних матеріалів.

Замість тефлонового ущільнювача в якісних виробах використовують фтористий каучук (FPM). Цей матеріал непроникний для газу, чим вигідно відрізняється від тефлону. Останній є пластиком і через недостатню еластичність не може запобігти проникненню газу на 100%.

Ще одна особливість газових кранів – вони повинні мати можливість фіксувати своє положення. Тобто залишатися або у повністю відкритому, або у повністю закритому стані. Для цього на метелику зазвичай є отвір для пломбування.

Види кранів для газу

  • За способом з’єднання з трубопроводом розрізняють різьбові, фланцеві, приварні крани для газу.
  • За матеріалом – найбільш поширені крани зі звичайної або нікельованої латуні. Також зустрічаються моделі зі сталі, бронзи, полімерів.
  • За принципом дії – кульові і коркові.
  • За будовою корпусу – прямі та кутові.

Пробкові (конусні) газові крани

Функцію запірного елементу виконує пустотіла конічна пробка з отвором. Обертаючи її за допомогою шпінделя, газ відкривають або закривають. Це застаріла, не надто довговічна конструкція, яку практично всюди замінили більш сучасні кульові механізми.

Кульові крани для газу

Основний елемент кульового газового крану – запірний механізм у формі кулі з наскрізним отвором. Щоб закрити його, запірний механізм повертають на 90° відносно осі газопроводу. Діаметр кулі точно відповідає внутрішньому діаметру крану, а герметичність забезпечують ущільнюючі прокладки-кільця.

Різьбові крани для газу

Різьбові (муфтові) газові крани мають зазвичай невеликий діаметр і використовуються в побутових системах газопостачання. Утворюють розбірне з’єднання. Тобто за потреби їх можна демонтувати і встановити повторно.

Фланцеві крани для газу

Фланець крану з’єднується з фланцем газопроводу за допомогою болтів. Таке з’єднання також є роз’ємним.

Фланцеві крани встановлюються на труби великих діаметрів і використовуються переважно у зовнішніх газопроводах.

Приварні крани для газу

З’єднуються з трубою шляхом зварювання. Це нероз’ємний спосіб монтажу. Замінити приварний кран в разі поломки буде складніше. В той же час такі пристрої більш надійні, герметичні та не надто складні в обслуговуванні.

Як вибрати кран для газу

Найбільш стійкими до корозії та зношування вважаються газові крани з бронзи та латуні. Останні завдяки доступній ціні та хорошим експлуатаційним властивостям користуються у покупців чималим попитом.

Крім матеріалу, з якого виготовлено кран, слід враховувати його діаметр та крок різьби. Вони мають повністю співпадати з діаметром та кроком різьби газової труби. Якщо різьба або діаметр відрізняються, можна скористатися перехідниками. Щоправда це вимагатиме додаткових матеріальних і часових затрат.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon