0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Тени для водонагрівачів

Тен – деталь бойлера, яка відповідає за підігрівання теплоносія у баку. Нагрівання здійснюється шляхом перетворення електричної енергії на теплову.

Види тенів та принцип їх роботи

За конструкцією розрізняють два типи тенів:

  • мокрі;
  • сухі.

Мокрі тени для водонагрівачів складаються з мідної трубки, в яку вставлена спіраль з ніхромового дроту. Порожнини між спіраллю та трубкою заповнюють найчастіше оксидом магнію або кварцовим піском. Ніхромовий дріт нагрівається при пропусканні через нього електричного струму. Цю здатність ніхрому і використовують для приготування гарячої води. Зазвичай такі елементи слугують від 5 до 10 років.

Сухі тени для бойлерів (Steatite) більш надійні та довговічні, однак коштують дорожче. Їх конструкція не передбачає контакту з водою. Нагрівальна проволока розміщується в пазах керамічного ізолятора. Сам тен знаходиться у спеціальній металевій колбі, що ізолює його від рідини. Вона може бути заповнена повітрям, кварцовим піском або маслом. Такі пристрої мають термін служби від 15 років.

Заміна тенів у водонагрівачах

Щоб замінити тен, потрібно дотримуватися певного порядку дій:

  1. Відімкнути пристрій від електромережі та злити з бака залишки води.
  2. Зняти бойлер зі стіни.
  3. Зняти нижню панель та від’єднати дроти.
  4. Витягнути тен.
  5. Замінити на новий та зібрати водонагрівач у зворотньому напрямку.

Заміна сухого тену відбувається в тому ж порядку, що й мокрого, але немає потреби зливати воду.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon