0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Газові конвектори

Газ є основним джерелом опалення для більшості населення. Тому конвектор газовий обирають для обігріву частіше, ніж електричний. Таке обладнання можна використовувати і як основне, так і як альтернативне джерело обігріву.

Переваги та недоліки газових конвекторів

Загалом газові обігрівачі поєднують у собі вигідне співвідношення ціни та якості.

Перевагами газових конвекторів є те, що вони:

  • універсальні – їх можна встановити в офісі, в цеху, в квартирі, у приватному будинку;
  • автономні – мають режим захисту від замерзання при відсутності тепла (що зручно, наприклад, для дачного будинку);
  • незалежні від електроенергії – для їх роботи потрібна лише подача газу;
  • комфортні – на відміну від електричних, не пересушують повітря, та швидше прогрівають приміщення до налаштованої температури;
  • безпечні – вбудована автоматика блокує подачу газу в разі витоку чи іншої небезпеки;
  • вигідні – не потребують спеціального обслуговування, а ціна конвектора газового нижча, ніж у електричного.

Недоліком можна вважати те, що газовий конвектор нагріває лише приміщення, в якому він встановлений. Тому для опалення кількох кімнат, потрібно буде придбати такий прилад у кожну з них. Але обігрівати більш ніж 4 кімнати таким чином не вигідно – тоді доцільніше буде встановити котел.

Як обрати газовий конвектор

У першу чергу, визначається потужність, якої буде достатньо для обігріву потрібної площі приміщення. Зазвичай це 1 кВт на кожні 10 м2, при умові, що висота стелі не більше 3 м.

Для більшого комфорту варто звернути увагу на додаткове оснащення:

  • термостат (механічний або електронний) для регулювання температури;
  • вентилятор, для більш швидкого переміщення потоку повітря (потребує підключення до електромережі).

Також на експлуатацію такого обігрівача впливає матеріал теплообмінника. Чавунний — більш довговічний (хоча він важкий), сталевий — легкий, і використовується в конвекторах із потужністю понад 5 кВт.

Монтаж газових конвекторів

Обігрівач розміщують всередині приміщення, яке буде опалюватися. Спосіб монтажу залежить від типу самого конвектора:

  • настінний парапетний конвектор підвішується внизу на зовнішній стіні. Ззовні, через спеціальний отвір, до нього підводиться парапетний (коаксіальний) димар. Він подає повітря в камеру згоряння конвектора та виводить дим і продукти згоряння;
  • димохідний конвектор встановлюється, як правило, замість котла або дров'яної печі. Кріпиться на ніжках. Повітря подається в камеру згоряння з приміщення, а відводиться з допомогою тяги в під'єднаний до обігрівача димар. Рівень тяги контролює спеціальний датчик.

Загалом, газові конвектори – різноманітні, зручні, та не потребують особливих навичок у використанні. А ще серед них є моделі-каміни – зі скляним віконцем, через яке видно живий вогонь. Такий обігрівач додасть затишку, та прикрасить інтер'єр оселі.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon