Газові конвектори

 

Газ є основним джерелом опалення для більшості населення. Тому конвектор газовий обирають для обігріву частіше, ніж електричний. Таке обладнання можна використовувати і як основне, так і як альтернативне джерело обігріву.

 

Переваги та недоліки газових конвекторів

 

Загалом газові обігрівачі поєднують у собі вигідне співвідношення ціни та якості.

 

Перевагами газових конвекторів є те, що вони:

 

  • універсальні – їх можна встановити в офісі, в цеху, в квартирі, у приватному будинку;
  • автономні – мають режим захисту від замерзання при відсутності тепла (що зручно, наприклад, для дачного будинку);
  • незалежні від електроенергії – для їх роботи потрібна лише подача газу;
  • комфортні – на відміну від електричних, не пересушують повітря, та швидше прогрівають приміщення до налаштованої температури;
  • безпечні – вбудована автоматика блокує подачу газу в разі витоку чи іншої небезпеки;
  • вигідні – не потребують спеціального обслуговування, а ціна конвектора газового нижча, ніж у електричного.

 

Недоліком можна вважати те, що газовий конвектор нагріває лише приміщення, в якому він встановлений. Тому для опалення кількох кімнат, потрібно буде придбати такий прилад у кожну з них. Але обігрівати більш ніж 4 кімнати таким чином не вигідно – тоді доцільніше буде встановити котел.

 

Як обрати газовий конвектор

 

У першу чергу, визначається потужність, якої буде достатньо для обігріву потрібної площі приміщення. Зазвичай це 1 кВт на кожні 10 м2, при умові, що висота стелі не більше 3 м.

 

Для більшого комфорту варто звернути увагу на додаткове оснащення:

 

  • термостат (механічний або електронний) для регулювання температури;
  • вентилятор, для більш швидкого переміщення потоку повітря (потребує підключення до електромережі).

 

Також на експлуатацію такого обігрівача впливає матеріал теплообмінника. Чавунний — більш довговічний (хоча він важкий), сталевий — легкий, і використовується в конвекторах із потужністю понад 5 кВт.

 

Монтаж газових конвекторів

 

Обігрівач розміщують всередині приміщення, яке буде опалюватися. Спосіб монтажу залежить від типу самого конвектора:

 

  • настінний парапетний конвектор підвішується внизу на зовнішній стіні. Ззовні, через спеціальний отвір, до нього підводиться парапетний (коаксіальний) димар. Він подає повітря в камеру згоряння конвектора та виводить дим і продукти згоряння;
  • димохідний конвектор встановлюється, як правило, замість котла або дров'яної печі. Кріпиться на ніжках. Повітря подається в камеру згоряння з приміщення, а відводиться з допомогою тяги в під'єднаний до обігрівача димар. Рівень тяги контролює спеціальний датчик.

 

Загалом, газові конвектори – різноманітні, зручні, та не потребують особливих навичок у використанні. А ще серед них є моделі-каміни – зі скляним віконцем, через яке видно живий вогонь. Такий обігрівач додасть затишку, та прикрасить інтер'єр оселі.

 


anchor