Крани для води

 

Щоб крани для води довше служили, треба ретельно підійти до їх вибору. Варто звернути увагу на матеріал, з якого вони виготовлені, ціну, а також на те, що їх можна використовують не тільки як запірну арматуру, але й для з'єднання водопровідних мереж й інших цілей (наприклад, як елемент оздоблення).

 

Види кранів для води

 

Крани і вентилі для води розрізняють в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені, та сфери застосування. Їх можна класифікувати на такі групи:

 

За матеріалом:

 

 • Крани з цинково-алюмінієвого-мідного (ЦАМ) сплаву – дешеві, але дуже недоброякісні моделі. Вони виготовляються із сплаву, що містить близько 96 % цинку, 3 % алюмінію та 1 % міді. Термін експлуатації – максимум 2 роки. Можуть використовуватися лише як тимчасові пристрої, наприклад – для дачі, де навантаження на них не дуже високе.
 • Вентилі та крани латунні – відрізняються тим, що мають кращі характеристики, ніж такі ж пристрої з ЦАМ. Їх питома вага до 8,7 г/см3 (у виробів з ЦАМ – 6,7 г/см3), та мають жовтуватий колір (це може бути видно на ділянках, що не покриті гальванікою). Виготовляються в основному способом гарячого об’ємного штампування із латуні марки CW617N або CW614N.
 • Крани та змішувачі для води з пластику – найбільш ненадійні моделі, які в основному використовуються для крапельного поливу, прокладання мереж зовнішнього водогону, для поливу тощо. Виготовляються з поліпропілену, поліетилену, ПВХ.

 

За конструкцією:

 

 • Пробкові конусні крани – застарілі моделі, які мають не дуже хороші експлуатаційні властивості. Термін їх використання зазвичай не перебільшує 8 років, вони здатні витримати максимум 1 500 циклів, але вже після 400-го можуть зламатися. Коефіцієнт місцевого спротиву – у межах 3,5-6. Мають обмежене використання в мережах з тиском до 16 бар та діаметром труб до 100 мм (латунь, бронза, чавун) або до 200 мм (вуглецева сталь та чавунна пробка).
 • Кран садовий поливальний (пивний) – виготовляється з латуні, чавуну, має унікальну форму, притаманну традиційним кранам із піногасником (з носиком), на якому зазвичай нарізана різьба.
 • Кран кульовий – найпоширеніша за будовою модель, має рухому засувку у формі сфери, яка обертається навколо осі.
 • Кран кульовий «американка» – більш зручний різновид кульових кранів, що забезпечує швидке з'єднання або роз'єднання за допомогою окремої накидної гайки. Термін експлуатації – до 30 років, витримує до 40 бар, ресурс – від 25 000 циклів.
 • Декоративні крани мають унікальну або ексклюзивну форму. Крім прямого призначення, виконують ще оздоблювальну функцію. Для кращого ефекту можуть виготовлятися з міді. Ціна на такі крани для води зазвичай висока, а щодо експлуатаційних якостей – то все залежить від міцності матеріалу, зборки та виробника.

 

Як правильно вибрати кран для води

 

Щоб обрати підходящий за ціною і експлуатаційним властивостям кран, треба визначитися з тим:

 

 • яке буде навантаження на його експлуатації – ресурс циклів, робочий тиск;
 • де буде використовуватися – на вулиці, в приміщенні, прокладатися в землі або в пустотах будинку;
 • який буде температурний режим використання – для гарячого чи холодного водопостачання;
 • яка рідина буде протікати – очищена або з домішками, агресивна середовище чи ні.​

anchor