0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Глибинні та свердловинні насоси

Глибинні насоси встановлюють у свердловини та колодязі, щоб перекачувати з них воду у водопровідну систему. Їх використовують як в побуті, так і в промисловості:

  • для забезпечення водою будинків, підприємств, виробничих та інших об’єктів;
  • для поливу рослинних насаджень;
  • для наповнення водою закритих резервуарів.

Види насосів для свердловин, їх переваги та недоліки

Насоси відрізняються принципом дії – у відповідності з цим їх класифікують за чотирма основними категоріями:

  • гвинтові;
  • вібраційні;
  • відцентрові;
  • вихрові (шнекові).

Гвинтові насоси

У них вода переміщується під тиском, який утворюється при обертанні спіралі на осі ротора. Такий механізм дуже стійкий в роботі, і може використовуватися навіть у замуленій воді. Тому гвинтові помпи також встановлюють для прокачування нової свердловини.

Проте ККД такого насосу досить низький – до 65 %. Також конструкція його достатньо габаритна, і тому не призначена для встановлення в свердловинах малого діаметру.

Вібраційні насоси

Цей тип обладнання спеціально виготовлений для встановлення в колодязі та свердловини, що викопані в грунтах з піщаним складом. Їх конструкція відрізняється підвищеною надійністю.

Основний елемент такого насосу – магнітна котушка з металевим штоком, та еластичною гумовою діафрагмою. Принцип роботи вібраційної помпи полягає у взаємодії магнітного поля котушки з іншими двома елементами. При подачі змінного струму шток здійснює коливання, які передаються діафрагмі. Внаслідок цього в робочій камері виникає розрідження, і діафрагма перештовхує воду з джерела в корпус насосу, а далі – в труби водопровідної системи.

Серед основних переваг:

  • простота конструкції;
  • надійність;
  • довговічність.

Проте такі насоси дуже чутливі до перепадів напруги – наприклад, при зміні її на 10 % продуктивність перекачування води може знизитися до 50 %. Тому такий вид обладнання краще використовувати зі стабілізатором.

Відцентрові насоси

Такі агрегати здатні підняти воду з великої глибини. Саме тому ними відкачують воду не тільки з колодязів, а й з артезіанських свердловин. Це найпоширеніший у використанні, та найбільш оптимальний варіант глибинних насосів для побутових та промислових цілей – вони можуть забезпечити постійну і стабільну подачу води в потрібному об'ємі, практично в будь-якій галузі.

Основна робоча деталь такої установки – відцентрове колесо (або декілька) з лопатями. Воно встановлене на вал двигуна насоса. В процесі роботи вал двигуна обертається, і так всередині корпуса помпи створюється відцентрова сила, яка формує тиск. Завдяки цьому лопаті робочого колеса виштовхують воду в систему трубопроводів.

Основні переваги відцентрових глибинних насосів:

  • високий ККД;
  • надійність;
  • можливість безперервної роботи;
  • легке використання з автоматичними системами подачі води;
  • відсутність необхідності проведення частого технічного обслуговування (обов'язковий профілактичний огляд – два рази на рік, а також в кінці та на початку сезону використання).

Варто враховувати, що відцентрові насоси можна використовувати лише для відкачування води з вмістом абразивних частинок не більше 0,25 % – адже вони більш чутливі до механічних пошкоджень, і при вищій ступені забрудненості швидше виходять з ладу.

Вихрові (шнекові) насоси

Шнекові помпи можна використовувати і для подачі води з відкритих водойм. Порівняно з відцентровими, вони здатні перекачувати менший об'єм рідини, проте є більш зносостійкими.

У корпусі такого насосу встановлений ротор у формі гвинта. Вздовж його осі розміщені порожнини, які при обертанні ротора піднімають воду з глибини до патрубка, котрий подає воду користувачеві.

Основні переваги шнекових свердловинних насосів:

  • підвищена міцність та надійність конструкції;
  • висока стійкість до дії механічних забруднень – можна перекачувати воду з домішками піску, вапна чи інших абразивів;
  • можливість подачі рідини з глибини до 60 м від дзеркала води.

Для організації автоматичної подачі води достатньо встановити з насосом керуюче реле та контролер тиску. А його невисока ціна робить доступною подачу води в приватних будинках, та зрошування території на присадибних ділянках.

Як вибрати глибинний насос

Саме від правильного вибору водяної глибинної помпи залежить робота водопроводу. Тут варто враховувати не лише те, з якими параметрами буде подаватися вода (напір, потрібний об'єм подачі, частота використання), але й особливості свердловини:

  • діаметр обсадної труби (корпус насоса має бути на 15-20 мм вужчим);
  • глибина до дзеркала води;
  • продуктивність (об'єм рідини, який видає свердловина за 1 годину).

Враховуючи всі ці показники, варто обрати насос потрібної потужності, призначений для встановлення на потрібну глибину. Не рекомендується занурювати помпу глибше, ніж дозволено виробником – адже це не тільки зменшить ефективність роботи системи, але й може призвести до серйозних несправностей.

Додатково потрібно звертати увагу на тип двигуна (однофазний – для побутових, трьохфазний – для промислових об'єктів).

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon