0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Чавунні радіатори опалення

Чавунний радіатор опалення – це старий і добре відомий опалювальний прилад із своїми перевагами та недоліками. Вони виробляються масово на території України ще з середини 20 століття, проте сучасні зразки суттєво відрізняються формою та дизайном від попередників.

Виробники пропонують універсальні вироби з чіткими лініями і дизайнерські моделі з фігурним литтям, які самі можуть стати окрасою інтер’єру.

Використовують такі прилади у відкритих і закритих системах опалення. Зокрема в мережах з нерегулярним нагрівом (наприклад, джерелом тепла є твердопаливний котел) або таких, де теплоносій періодично зливають.

Переваги та недоліки чавунних радіаторів

Серед переваг чавунних радіаторів виділяють наступні:

  • стійкість до корозії;
  • ремонтопридатність у випадку протікань, засмічень;
  • сумісність з трубами зі сталі, металопластику, багатьох інших матеріалів;
  • робоча температура – до 120 °С;
  • максимальний тиск – 20 бар;
  • термін експлуатації – 50-60 років.

Серед недоліків – велика вага, механічна крихкість. На відміну від сталі та алюмінію, чавун не гнеться. Якщо сильно вдарити його молотком, утвориться тріщина, яку буде досить складно закрити.

Ще одна особливість – високий показник теплопоглинання, який асоціюють з інерційністю. На початку опалювального сезону чавунні радіатори нагріваються повільніше. Проте вони здатні накопичувати тепло і віддавати його після відключення опалення. У регіонах, де часто трапляються перебої в роботі централізованих систем теплопостачання, ця властивість уже є перевагою.

Види чавунних радіаторів

Чавунні радіатори опалення виготовляють в наступних модифікаціях:

  • секційні радіатори;
  • набірні радіатори.

Завдяки такій конструкції їх легко ремонтувати. Достатньо розібрати батарею, замінити прокладки або окремі секції, що вийшли з ладу.

Монтаж чавунних радіаторів

За способом установки розрізняють 2 типи радіаторів:

  • настінні;
  • підлогові.

Вони можуть бути як з боковим, так і з нижнім підключенням.

Отримати консультацію щодо вибору та придбати радіатори з чавуну,сталі,алюмінію, а такожбіметалеві радіатори Ви можете на сайті Теплокомфорт.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon