Мийки кухонні
Кухонні мийки відрізняються від раковин для ванної кімнати глибиною та формою чаші. Вони мають простіший дизайн, але глибші за звичайні умивальники. При цьому виготовляються з різних матеріалів. Відповідно мають різну фактуру і колір, що дозволяє підібрати варіант на різну ціну та під будь-який інтер’єр.
Види кухонних мийок за способом монтажу
- Мийка накладна – найпростіша з точки зору монтажу. Встановлюється на кухонну тумбу без стільниці або безпосередньо на робочій поверхні. Причому зробити це може практично будь-хто. Ніяких особливих навиків тут не потрібно.
- Врізна мийка на кухню – вбудовується в отвір у столі таким чином, щоб бортики раковини розміщувалися на його поверхні. Фіксується сантехнічним силіконом або спеціальними кріпленнями-кліпсами для мийок.
- Інтегрована мийка – досить складна в установці. Монтується так, щоб її край був на одному рівні зі стільницею. Така кухонна раковина є частиною робочої поверхні. Між чашею і меблями не залишається жодного вільного простору, де могли б накопичуватися крихти, жир або волога. Завдяки цьому інтегровані мийки вважаються найбільш гігієнічними, але замінити їх в разі потреби можна буде тільки разом зі стільницею.
Класифікація раковин для кухні за матеріалом
Нержавіючі мийки
Мийка з нержавійки дешева і проста в обслуговуванні, тому її купують найчастіше. Крім того, нержавіючі кухонні мийки стійкі до механічних пошкоджень, не чутливі до гарячої води і перепадів температури, не вбирають запахи і барвники. Крім того, чистити їх можна практично будь-яким мийним засобом.
Головне при виборі раковини для кухні враховувати, що недорога нержавійка має тонкі стінки. Під струменем води вони тремтять і видають досить сильний шум. Частково компенсувати це дозволяють звукопоглинаючі підкладки.
Емальовані мийки
Сталеві або чавунні емальовані мийки були популярні досить довго, проте останнім часом зустрічаються переважно в інтер’єрах, виконаних у ретро-стилі. Вони служать по 20-30 років і не потребують складного догляду. Стійкі до високих температур і перепадів температури, надійно захищені від корозії. Проте слід мати на увазі, що через сильний удар або надмірні механічні навантаження на емалі можуть утворитися сколи і тріщини, які значно скоротять термін служби раковини.
Керамічні раковини
Керамічні раковини бувають порцелянові (фарфорові) і фаянсові.
- Фаянс виготовляють із глини, тому він пористий і не надто міцний.
- Порцеляна більш дорога. Складається з глини з домішками кварцу, польового шпату тощо. При правильному дозуванні компонентів вирізняється підвищеною міцністю і має ідеально гладку поверхню.
Керамогранітні мийки
Виготовляються зі штучного каменю. Це композитний матеріал, який складається із суміші гранітної або мармурової крихти, пігментів і синтетичних смол.
Керамограніт має цікаву, подібну до натуральних мінералів фактуру і широкий діапазон кольорів і відтінків. Виготовлені з нього кухонні мийки стійкі до температур і зношування, не вбирають запахів і мають шумопоглинаючі властивості, але дещо вимогливі до обслуговування. Зокрема, при неналежному догляді на їх поверхні може утворюватися наліт від жорсткої води. Щоб уникнути цього, їх потрібно регулярно чистити м’якими мийними засобами, не використовуючи абразивів і жорстких щіток. А якщо в процесі експлуатації мийки на ній з’являться неглибокі подряпини, їх можна зашліфувати за допомогою дрібної наждачки.
Вибір кухонної мийки
Щоб купити ідеальну раковину на кухню, в першу чергу потрібно враховувати розміри кухні, де її будуть встановлювати. Велика подвійна мийка навряд чи буде доречною у крихітному приміщенні. Крім того, при виборі довжини і ширини мийки слід орієнтуватися на габарити стільниці.
Оптимальними вважаються мийки з чашею глибиною 15-25 см. В ній зручно мити посуд і вода не буде розбризкуватися. Щоправда, тут слід правильно вибрати висоту змішувача. Якщо він виявиться зависокий, бризки летітимуть в усі сторони, а якщо занизький – великий посуд не вміщуватиметься в чашу.