0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Реле

Реле – пристрій, що стрибкоподібно змінює вихідну величину залежно від значення сигналу на вході. Часто його використовують для розмикання ланцюга електромережі при зміні вхідної напруги або струму. Захищає електроприлади від перепадів напруги, перевантажень, виходу з ладу. Після повернення показників до норми реле автоматично відновлює електропостачання.

Як вибрати реле для електромережі

При виборі варто враховувати такі фактори:

  • кількість фаз електромережі (одна або три);
  • кількість та потужність електроприладів, що використовуються.

В усіх випадках краще обирати реле з термозахистом, яке автоматично відключається при підвищенні температури в корпусі до критичної. Воно більш надійне та довговічне.

Класифікація електричних реле

Однофазні та трифазні реле

Фазність реле обирається залежно від номінальної напруги в мережі:

  • однофазне – для побутових мереж з напругою 220 В;
  • трифазне – для промислових мереж 380 В.

Для промислових мереж є ще реле вибору фази. Воно не відключає навантаження при його збільшенні чи зменшенні, а переключає на іншу фазу, що більше підходить за значенням струму / напруги.

Реле напруги

Такий пристрій контролює напругу в мережі. Періодично вона може знижуватися або підвищуватися до рівня, що є аварійним, або негативно впливає на підключені прилади. При виникненні таких ситуацій реле напруги відключає електропостачання, запобігаючи псуванню обладнання. Його доречно встановлювати в електромережі, де використовується стара проводка або часто трапляються перепади напруги.

Реле струму

Реле цього типу відключає подачу електроенергії до підключених окремою лінією приладів, коли споживана потужність струму перевищує норму. Цим самим воно захищає від короткого замикання мережу та пристрої, підключені до основної лінії.

Реле струму використовують в таких випадках:

  • при частих збоях в роботі електромережі;
  • якщо використовується стара електропроводка;
  • коли одночасно вмикається багато приладів, і є вірогідність перевантаження.

Якщо проводка в будинку нова і захисту потребує не вся мережа, а лише кілька чутливих електроприладів (холодильник, пральну машину, комп’ютер), краще придбати реле з підключенням в розетку.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon