Реле напруги
Реле використовується для захисту побутової техніки та інших електроприладів від різких стрибків або перепадів напруги. Миттєво відключає живлення в електромережі, коли напруга виходить за верхню або нижню допустиму межу (для побутових схем це 260 В та 170 В відповідно), та відновлює подачу струму після її стабілізації.
Як вибрати реле напруги
При виборі в першу чергу потрібно звертати увагу на тип реле та його потужність. Остання розраховується залежно від кількості та споживаної потужності електроприладів, що будуть використовуватися. Рекомендовано обирати реле з запасом потужності – на 20-30% більше за потрібну.
Види реле контролю напруги
Пристрої відрізняються між собою фазністю, конструктивним виконанням та додатковими опціями.
Однофазне та трифазне реле
Для побутових або інших мереж з напругою 220 В підходять однофазні реле. До них найчастіше підключають холодильники, пральні машини, комп'ютери, мікрохвильові печі, котли. На промислових об'єктах, де працюють трифазні електродвигуни, насоси та інше обладнання, що потребує напруги 380 В, потрібно обирати трифазний перемикач.
Реле контролю (вибору) фаз
Пристрої даного типу можуть працювати і в однофазній, і в трифазній мережі. При цьому під час стрибка напруги реле не відключає її подачу, а переключає на ту фазу, що більше підходить за величиною. Це важливо для промислових об'єктів, оскільки не лише захищає обладнання, а й дозволяє не припиняти різко його роботу.
Реле в розетку
Для випадків, коли захистити від перепадів напруги потрібно, скажімо, лише холодильник чи пральну машину, доречно обрати портативне реле, що вмикається в розетку. Такі реле випускають у виконанні на один або кілька приладів. Це зручний варіант для дачі чи для офісу.
Реле з термозахистом
Функція захисту від перегріву відключає реле, коли температура всередині корпусу досягає критично високого значення. Це продовжує термін експлуатації пристрою, захищає мережу від виникнення аварійних ситуацій. Даною опцією оснащена більшість існуючих моделей релейних перемикачів.