Програматори проводові

 

Програматори проводові – це різновид обладнання, яке призначене для автоматичного регулювання температури повітря в приміщенні, підтримання її комфортних показників. Програматори працюють з системами опалення (зокрема, і з теплими підлогами) та кондиціонування.

 

Такі терморегулятори підключаються до котлів чи кондиціонерів за допомогою кабелю.

 

Програматори, залежно від комплектації, можуть працювати у багатьох режимах, що дозволяє змінювати температурний режим у кімнаті багато разів упродовж дня.

 

Види проводових програматорів

 

  1. Механічний – такий програматор опалення дозволяє вручну  виставляти оптимальну температуру повітря, при якій котел (кондиціонер) має вмикатися. Щоб керувати режимами, треба лише повернути регулятор і вибрати значення на тумблері. Ці програматори для опалення (кондиціонування) прості у використанні і недорогі.
  2. Цифровий – такі програматори для котлів опалення (ГВП чи систем кондиціонування) оснащені дисплеєм, за допомогою якого простіше контролювати температуру в приміщенні і проводити налаштування. Для встановлення параметрів є спеціальна панель або ряд кнопок. Його варто забезпечити додатковими елементами живлення, щоб пристрій міг працювати навіть у випадках тимчасового вимкнення електрики.

 

Особливості монтажу програматора

 

Проводовий програматор для котла (ГВП або кондиціонування) підключається за допомогою двожильного кабелю, який під’єднується до контактних точок та при необхідності, може бути вбудованим у стіну або схованим у короб. Працює термостат від мережі з напругою 220 В.

 

Виробники рекомендують встановлювати програматор котла на відстані не менше 1,5 м від підлоги і у такому місці, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені. 

 

Бажано, щоб пристрій знаходився якнайдалі від джерел нагріву/охолодження, задля відображення реальної температури.


anchor