Крани радіаторні

Відображати:
Кран радіаторний кутовий верхній GIACOMINI

Тип крану: кутовий, верхній

Матеріал: латунь

Покриття: хром

Тип різьби: зовнішня

Діаметр різьби: 1/2

Тип з'єднання: гвинтове

Наявність прокладки:  герметична

0.00 ГРН
Кран радіаторний кутовий нижній GIACOMINI

Тип крану: кутовий, нижній

Матеріал: латунь

Покриття: хром

Тип різьби: зовнішня

Діаметр різьби: 1/2

Тип з'єднання: гвинтове

Наявність прокладки: герметична

0.00 ГРН
Перехідник хромований ("Євроконус") GIACOMINI для металопластикової труби

Тип: перехідник

Матеріал: нікель

Тип різьби: пряма

Тип фітинга: обтисний

0.00 ГРН

 

У системах опалення крани для радіаторів є обов'язковим елементом. Вони встановлюються точково на кожному радіаторі, та з'єднують його з опалювальним трубопроводом.

 

Переваги використання радіаторних кранів

 

Цей вид запірної арматури має декілька важливих функцій:

 

  • забезпечує плавність регулювання подачі теплоносія в радіатор. Без використання такого крану при різкій подачі потоку теплоносія може виникнути гідравлічний удар у системі опалення, що виведе її з ладу;
  • скидання теплоносія, для перешкоджання появи повітряних пробок у трубопроводі.

 

При необхідності нескладного ремонту, можна перекрити вентиль для радіатора, і відключити лише потрібну частину системи, а не зупиняти її повністю.

 

Завдяки зменшенню чи збільшенню потоку теплоносія краном, відповідно регулюється температура обігріву (чим більше гарячої води подається, тим більше тепла буде віддавати радіатор).

 

Використання такого крану дозволяє також економити кошти на опаленні, оскільки теплоносій подається в систему без перевитрат.

 

Загальна конструкція крану

 

Зовні радіаторний кран дуже схожий на кульовий – має поворотну ручку, якою можна відкрити або перекрити потік. Проте їх внутрішня конструкція та особливість роботи відрізняються.

 

Кульовий кран всередині має засув у формі кулі, який має всього два положення – «відкритий» і «закритий». Кран радіаторний замість кульового засуву має вентиль, який з плавним поворотом ручки може збільшувати або зменшувати кількість подачі теплоносія.

 

Зазвичай кран виготовляють із латуні, з додаванням свинцю або високоякісних полімерних матеріалів. Більшість також має напилення з нікелю або хрому.

 

Класифікація радіаторних кранів

 

На ринку арматури є декілька типів кранів для радіаторів:

 

  • ручні крани подачі – встановлюються в точці приєднання трубопроводу, що подає теплоносій до радіатора;
  • зворотні (відсічні) клапани – монтуються на виході з радіатора, та дозволяють встановити або від'єднати клапан спуску повітря без зливу теплоносія з системи;
  • кран Маєвського – клапан для спуску повітря;
  • термостатичні крани, які автоматично (без повороту  вручну) регулюють потік теплоносія на вході радіатора. Клапан відкривається або перекривається після того, як користувач установив потрібну температуру обігріву за допомогою приєднаної до крану термоголовки.

 

Залежно місця розташування трубопроводу, обирається прямий або кутовий кран.

 

Вертикальні вентильні крани, наприклад, встановлюються на трубі, яка проходить вздовж стіни, а кутові – якщо труба виходить від підлоги.

 

Монтаж клапану в систему

 

Крани для радіаторів можна встановити двома способами:

 

  • посадка на фітинг із різьбою;
  • зварювання.

 

Діаметр різьби крану ½" або ¾" обирається відповідно до діаметру трубопроводу для монтажу. Найбільш часто використовується різьба ½" – вона нанесена на трубопроводи більшості радіаторів.

 

Муфтові вентильні крани з обох сторін мають внутрішню конічну або циліндричну різьбу. Вона надійно закріплює кран на трубопроводі.


anchor