0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Імпульсні стабілізатори напруги

Імпульсні стабілізатори напруги (СН) широко використовуються в побуті і промисловості. З їх допомогою можна не тільки знижувати параметри напруги на виході і стабілізувати рівень подачі енергії в мережі, а й перетворювати змінний струм на постійний.

Різновиди імпульсних стабілізаторів напруги

  • Понижуючого типу – СН працює по схемі, коли ключ відкритий, а діод закритий під час зарядки конденсатора. Ключ пропускає струм, що наростає, завдяки індукційним властивостям. При закритті ключа відкривається діод, який проводить струм, що лінійно зменшується.
  • Підвищуючий – призначений для збільшення вихідної напруги. При закритті відкривається діод і лінійно падає сила струму, який проходить через діод й індуктивність, але в цей же час відбувається зарядження конденсатору.
  • Інверторний – здатний видавати знижену або підвищену напругу на виході.

Переваги та недоліки імпульсних стабілізаторів

Імпульсні СН частіше порівнюють із лінійними моделями. Вони стали більш ефективними і надійними замінниками застарілих пристроїв.

Переваги імпульсних приладів:

  • високий коефіцієнт корисної дії (до 60 %), особливо при роботі в значному діапазоні вхідних напруг;
  • невеликі габарити і вага;
  • в роботі від промислових мереж перемінного струму не потребує додаткового встановлення трансформатора, що працює на частоті 50-60 Гц.

Серед недоліків треба виділити:

  • імпульсні завади (супротивофазні, синфазні) у вхідних та вихідних ланцюгах;
  • підвищена нестабільність вихідної напруги при змінах у струмі навантаження або вхідної напруги;
  • більш тривалі перехідні процеси;
  • вхідний негативний диференціальний опір.

Будова та призначення імпульсних стабілізаторів напруги

Імпульсний стабілізатор напруги – це ціла система автоматичного регулювання, у якій основним параметром слугує опорна напруга, її значення порівнюється з вихідною напругою СН.

Залежно від отриманого сигналу неузгодженості, керуючий пристрій змінює співвідношення тривалості стану відкритого і закритого ключа. Чим більше ключ знаходиться у закритому стані, тим більша буде напруга на виході. Ключем здебільшого виступає польовий або біполярний транзистор, він працює в ланцюгу із накопичувачем енергії (фільтром) – разом вони утворюють силову частину СН. Діоди використовуються для вибору шляхів зарядки або розрядки.

Завдяки невеликим габаритам і високому ККД імпульсні СН незамінні для забезпечення якісної роботи навігаційного, цифрового, низьковольтного промислового та іншого обладнання.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon