0
Товарів: (0)0,00 ГРН

Реле струму

Реле струму частково або повністю відключає живлення, коли струм в мережі виходить за встановлене значення. Таким чином пристрій захищає мережу та підключені електроприлади від перевантажень і короткого замикання.

В побуті особливо важливо використовувати реле струму з пральними машинами, кондиціонерами, холодильниками, опалювальними котлами тощо. В промислових сферах його встановлюють, щоб не допустити виходу з ладу насосного, трансформаторного, опалювального, виробничого та іншого важливого обладнання.

Коли потрібно використовувати реле струму

Часто до однієї електромережі доводиться підключати велику кількість електроприладів, причому їх загальна потужність може перевищувати потужність проводки. Саме в таких випадках варто використовувати струмові реле.

Електричне коло при цьому розділяється на дві лінії – для «пріоритетних» та інших приладів, котрі можна відключити не завдаючи збитків та не створюючи аварійних ситуацій. Якщо споживана потужність збільшується, реле відключає другорядне обладнання і розвантажує мережу.

Види струмового реле

Потрібний тип реле підбирають залежно від:

  • кількості фаз електромережі;
  • кількості та загальної потужності приладів, що працюють одночасно;
  • характеру зміни струму (збільшення або зменшення).

Однофазні та трифазні реле струму

Для побутових електромереж з напругою 220 В підходять однофазні реле. Трифазні встановлюють в промислових мережах з номінальною напругою 380 В.

Реле максимального та мінімального струму

Реле першого типу відключає навантаження в мережі, коли струм перевищує максимальне допустиме значення. Найчастіше його використовують в квартирах та будинках, де можливі часті перепади напруги та струму, щоб захистити від виходу з ладу побутове обладнання.

Реле мінімального струму реагує, коли значення струму падає нижче мінімального допустимого значення. Таке явище теж негативно впливає на електроприлади.

Краще, коли струмове реле оснащене термозахистом, оскільки ця функція не дає приладу перегріватись та збільшує термін його експлуатації.

Цей сайт використовує файли cookies. За допомогою них ми аналізуємо поведінку відвідувачів, щоб зробити користування сайтом більш зручним, а також забезпечуємо доступ до функцій соціальних мереж та сторонніх сервісів. Більш детальну інформацію дивіться на сторінці Політика використання файлів cookies на порталі teplokomfort.ua.

Приймаю
scroll to top icon