Газові шланги

Відображати:
Газовий шланг Eco-Flex

Тип шлангу: гофрований, гнучкий

Призначення: для підключення газового обладнання

Матеріал шлангу: нержавіюча сталь

Матеріал фітингів: вуглецева сталь із хромонікелевим покриттям

Крок гофри: стандартний

Діапазон робочої температури: від -20 до +80 °С

Спеціальний кожух: Ні (Газ Стандарт) / Так (Газ Супер, Газ Євро)

0.00 ГРН

 

Сучасні газові шланги – це гнучкі циліндричні трубки, які використовуються для під’єднання побутових приладів до газорозподільної мережі. Основна вимога до них – це надійне, герметичне підключення, що унеможливлює витік газу.

 

Різновиди шлангів для газу

 

Шланги для приєднання газового обладнання бувають:

 

  • гумовотканинні;
  • гумові армовані;
  • сильфонові сталеві;
  • кисневі.

 

Гумовотканинні шланги для газу

 

Гумотканинні шланги для газу – найдешевші, але не надто міцні моделі. Їх виготовляють із гуми та армують текстильною ниткою. Переваги: багатофункційність, гнучкість, відмінна електроізоляція. Вони легко монтуються. Серед недоліків – невеликий термін експлуатації (до 2-х років, максимально – 5 років), недостатня жорсткість, незначний захист від перепадів температури. З часом на їх поверхні можуть з'явитися мікротріщини, через які проходитиме газ. Їх рекомендовано використовувати лише для підключення приладів до газових балонів.

 

Гнучкі армовані шланги з вулканізованої гуми

 

Армовані гнучкі шланги для газу виготовляють із вулканізованої гуми або полімерних матеріалів із сталевою опліткою. Для монтажу рекомендовано використовувати додаткові діелектричні вставки при підключенні шлангу до приладдя. Серед переваг – можуть витримувати нагрів до 50 °С. Недоліки: низький рівень електроізоляції, невеликий строк експлуатації. В деяких європейських країнах використання такого типу шлангів заборонено.

 

Сталеві сильфонові шланги

 

Сильфонові сталеві газові шланги коштують дорожче, ніж їх аналоги, але вони більш надійні та безпечні. Переваги: тривалий термін експлуатації (до 30-ти років), стійкість до перепадів температур (від -50 до 250 °С) та до високого тиску (до 6 бар), сумісність із будь-яким обладнанням та фурнітурою. Розрізняють такі підвиди:

 

  • Гофровані газові шланги без зовнішньої ізоляції – традиційна модель, яка витримує значний тиск. Їх можна вільно згинати та розтягувати до 50 % від первісного стану (допустиме максимальне тимчасове розтягнення до 200 %). На кінцях шлангів встановлені латунні або сталеві штуцери з різьбою та щільними прокладками. Деякі моделі можуть бути обладнаними термозахисними клапанами.
  • Шланги газові з ПВХ-ізоляцією додатково захищені від негативного впливу зовнішнього агресивного середовища та фізичного навантаження. Витримують вплив електрики до 1000 В.

 

Кисневі шланги

 

Кисневі шланги зазвичай використовують як тимчасові з’єднувачі. Вони можуть витримувати тиск до 20-ти бар, але в місці підключення швидко починають пропускати газ. Для підключення приладів до балонів рекомендується додатково встановлювати газові редуктори.

 

Застосування шлангів для газу

 

За допомогою газових шлангів відбувається підключення до джерела живлення (газової мережі, балону) таких приладів:

 

  • плити;
  • колонки;
  • котла;
  • конвектора.

 

Рекомендується вибрати шланг із такого ж матеріалу, з якого виготовлений штуцер на обладнанні, яке підключається. При визначенні довжини шлангу беріть із запасом для вільного переміщення газового приладу під час ремонту, прибирання (при переміщенні не забувайте перекривати подачу газу).

 

Використовуйте тільки сертифіковану продукцію із гарантією від виробника. Дозволено тільки різьбове з’єднання, недопустиме клейове, паяне чи зварне приєднання. Після закінчення терміну придатності обов’язково проведіть заміну на новий.


anchor